Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:

Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze

Vlastnictví mostu Reagovat >>>
Dobrý den,
mám jeden "záhadný" problém s mostem přes potok. Je ve špatném technickém stavu a při jarním tání voda způsobuje záplavy na mém pozemku, protože je koryto potoka částečně ucpané propadlou částí mostu a částečně naplaveninami. Pozemek před a za mostem patří obci (stará, "zrušená" obecní cesta). Část této cesty prochází přes mou zahradu. Most je v podstatě přístupová cesta z obecní cesty na můj pozemek. Rozměry mostu cca š4xd2m (půdorys).
A teď - čí ten most je? Obec tvrdí, že její to není. Povodí Ohře, kterému patří potok (přesněji-v katastru je psán jako vlastník Povodí Ohře, ale Povodí tvrdí, že jeich potok to není) pod ním tvrdí , že jejich taky ne ("nevlastníme žádné mosty ani jezy"). Můj most to není, protože ho nemám psaný v kupní smlouvě k nemovitosti ani jsem nemovitost nekupoval s vědomím, že tento most by k ní měl patřit. A perla na závěr - most není zakreslen v žádné katastrální mapě. A to i přes to, že naše obec už je na digitalizované katastrální mapě a předmětný most vč. té obecní cesty je starý cca 100 let, možná i více.

Je šance se někde nezaujetě dopátrat pravdy? Děkuji.
6.7.2009 20:56 S.B.

RE: Vlastnictví mostu Reagovat...
Dobrý den, těžko radit. Obecně myslím, že stavba, i když je na pozemku Povodí, nemusí být nutně ve vlastnictví Povodí. Asi by se muselo pátrat v nějakých historických materiálech (stavební úřad, obec, katastr PK ????).
9.7.2009 16:12 Ing. Michal Majer
RE: RE: Vlastnictví mostu Reagovat...
Ano, tento krok už jsem zahájil. Problém je, že nelze určit stáří stavby, tím pádem se ztěžuje hledání nějaké dokumentace - pokud vůbec někdy nějaká existovala. Na stavebním úřadě, pod který spadá naše obec, mají dokumentaci jen od padesátých let. Vše, co bylo starší údajně předali do okresního archivu. V okresním archivu mi ale bylo řečeno, že zmíněný stavební úřad starou dokumentaci prostě vyhodil nebo skartoval. takže jsem zase tam, kde jsem byl :-( Má smysl žaloba na určení vlastnictví? Z čeho vlastně soud při takovémto procesu čerpá?
10.7.2009 21:18 S.B.
žaloba na určení vlastnictví Reagovat...
Já vám to chtěl původně navrhnout, ať to řešíte soudně žalobou na určení vlastnictví (i když v právu se moc nevyznám, to přiznávám na rovinu). Je to podl mě ale ta poslední možnost. V tomto případě to ale vypadá, že jiná cesta neexistuje. Jakým způsobem soud k výsledku dospěje nevím, nechal bych to klidně na něm :o)
11.7.2009 14:12 Ing. Michal Majer
RE: žaloba na určení vlastnictví/ nákladnost projektu na most Reagovat...
Což o to, já bych to na soudu klidně nechal, ale nerad bych vyhodil blíže neurčenou sumu peněz za to, abych se dozvěděl, že vlastníka nelze zjistit a nebo - to v tom horším případě - že jsem vlastníkem já sám :-D

Tento mostek se zbourá a rád bych, klidně na vlastní náklady, postavil nový. Nemáte tak orientačně představu, na kolik vyjde zpracování projektu v nějakém jednoduchém řešení? Tím myslím vybourání kamenných stěn potoka (výška cca 2m) v šíři budoucího nového přemostění, vybetonování nových zdí a přes ně třeba železobetonový překlad - půdorysný rozměr cca 3x4m světlost cca 2x1,8m. Jde mi jen o ilustraci, nemám představu o základních cenách. Konkrétní realizaci si už vyřeším s konkrétním projektantem - až tedy nějakého seženu.
Prozatím děkuji.
13.7.2009 19:13 S.B.
cena projektu Reagovat...
Cenu projektu nelze stanovit pohledem z okna. Na první pohled to může vypadat jednoduše a řeknu vám, že za 10 tis. vám to někdo zkreslí. Ale stejně budete potřebovat třeba 16 vyjádření, potom správce toku napíše, že chce výpočet stoleté vody a dokladovat nějaké další věci. Takže zjistíte, že inženýring vč. zajištění povolení stavby zabere více času než si kdo dopředu myslel. Opravdu těžko takhle hádat. Od 8 tis. do 40 tisíc vč. zajištění vyjádření a povolení stavby?
14.7.2009 13:26 Ing. Michal Majer
RE: cena projektu Reagovat...
Takhle mi to naprosto stačí. Jde mi jen o tu představu. Nedělám si iluze, že bych to mohl za 5 tisíc pořídit a za týden stavět - při stavu českého právního řádu a neuvěřitelné spoustě papírování...
14.7.2009 19:31 S.B.
RE: Vlastnictví mostu Reagovat...
Dobrý den. Mám podobný problém. Jak jste dopadli? Díky za info.
15.8.2018 21:17 Jirka

Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     

Reklama

Firma dne
CRAC, spol. s r.o.
Čisté prostory a HVAC

© MujProjekt.cz