Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:

Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze

Čistírna odpadních vod Reagovat >>>
Chtěl bych se zeptat, jak postupovat při návrhu čistírny odpadních vod pro nový RD. Kdo to schvaluje a jak postupovat. Stavba je na území CHKO České středohoří. Děkuji
31.10.2009 21:18 Jirka

RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Při povolování čistírny odpadních vod je potřeba nejprve podstoupit územní řízení na příslušném stavebním úřadu. Poté musíte získat povolení k nakládání s vodami a stavební povolení od vodoprávního úřadu. Nejlépe doporučuji kontaktovat Váš příslušný stavební a vodoprávní úřad (případně nějakého projektanta), který Vám poradí jaké řešení ve Vašem konkrétním příadě bude nejvhodnější a jaká vyjádření a stanoviska budete potřebovat. Pokud budete odpadní vody zasakovat, potřebujete hydrogeologický posudek, pokud je budete vypouštět do vodního toku, tak potřebujete hydrologické údaje o průtocích od ČHMÚ a stanovisko správce vodního toku. Všechna potřebná vyjádření a stanoviska jsou vyjmenována ve vyhlášce č. 432/2001 Sb.
3.11.2009 15:35 Ing. Pavel Schneider
RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Děkuji za odpověď. Územní souhlas mám a tak prý musím zajít na odbor životního prostředí a tam se dozvím více (informace ze stavebního úřadu). Chtěl bych to navléknout na výrobce a dodavatele ČOV. Jirka
7.11.2009 21:47 Jirka
RE: RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Rozhodně pochybuji že běhání kolem povolení pro ČOV a projektové dokumentace "navléknete" na výrobce ČOV. Výrobce automobilu Vám také nebude běhat po úřadech a shánět značky a registraci pro Vaše auto. Zvláště pokud se jedná o domovní ČOV jejíž cena je v rozsahu cca 35-45tis Kč, to se výrobci zcela jistě nevyplatí.
8.11.2009 13:33 Martin Cakl
RE: RE: RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Jeden výrobce ČOV, mě to dokonce nabídnul sám a to za 4500,-Kč projekt a za dalších 4500,-Kč vyřízení stavebního povolení (+ správní poplatky). To jen tak pro informaci. Byl jsem na životním prostředí a dostal jsem vyčerpávající informace. Takže si to vyběhám sám a ušetřím.
12.11.2009 18:21 Jiří Švanda
RE: RE: RE: RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Proč ne.Jistě je to možnost že si vše vyběháte sám,byť projekt si určitě sám neuděláte.
U podobných malých akcí jako je DČOV je "spoluúčast" investora při běhání po úřadech poměrně běžná věc,právě s ohledem na to "ušetření" cca 4500Kč za vyřízení povolení.
Jen přidám jednu historku z praxe.Investor se ptal na cenu projektu ČOV (20-40EO).Řekl jsem mu tenkrát cca 15tis. pro ST povolení...a 5tis za běhání po úřadech.Hned poté co slyšel tu částku 5tis. řekl že si vše oběhá sám a ušetří..Druhý den stál u mne v kanceláři...s tím že byl na úřadě..a povídá "kašlu na 5tis.,stačila mi jedna návštěva úřadu...,vemte si je a zařiďte mi to Vy"..
Ale zcela upřímně..nevím kterého projektanta těší běhání po úřadech..a jestli máte dojem že z těch cca 4500Kč za to běhání našetří za rok na nové auto...tak se hluboce pletete..
13.11.2009 10:25 Martin Cakl
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Tady v podstatě nejde o ušetření těch pár kaček, ale po zkušenostech s projektantem, který si za předprojektovou přípravu a vyřízení územka pro RD nafakturoval 150 tisíc a uzemní řízení trvalo více jak 4 měsíce, tak raději sám.
14.11.2009 20:52 Jirka
Dobrý den, potřebují pomoc.:(:(:(

Máme doma ČOV doma už rok a půl. Pořád smrdí, pán, který nám to dělal na nás sere a pořád říka dokola jeho naučenou básničku.

V ČOV je kal černý, šíleně to zapácha, v koupelně vše smrdí, venku, sousedi si stěžuji. Moje babi musela utéct domu, malem se otrávila. Dále vypumpovali jsme ČOV na začatku července z poloviny a nepomohlo to, pak v srpnu celou a najížděli jsme znova.

Vzduch byl zaplý 24hod v kuse po dobu 14dnu, ze začatku jsme neprali pak postupně. Chci vědět jestli 5-6 praček za týden je hodně? Máme pračku, která si automaticky vyvažuje prádlo a potom si bere podle toho vodu.

ČOV která je za 70 000kč pro max 8 osob je zatím nahovno. V domácnosti bydlí 5osob. Doma chodíme všchni na wc, jak nám bylo řečeno od pana, dále mamka v drogerií se ptala prodavačky na prášek at neničí bakterie. Prodavačka na ní hleděla jak na vola. Používáme tablety do myčky Calgonit Quantum, prášek na úpraní Tide. Dále mamka je naštva, musí škrobit ve škopku jak kdysi v jiném století. To neni normalní. Už jsme neměli doma 14dnu na wc žádně kraviny na čištění wc, Toaleta se umývala přípravkem který je na přírodním způsobu. Vůbec to wc neumylo a koupelnu to same. Zkoušeli jsme nahradní bakterie do ČOV, vydržely max 3dny v ČOV, ze začatku na stěnák maličký hnědý prstenec a pak je to celé bílé.

Potřebujem radu. Mamka jednu věc řekla at si ČOV vezme a jde do prdele a at vráti 70 000kč. Zlatý septík. Už nikdy necchi vidět ČOV. ¨Pokud někdo nám poradil byli bychom mu zavazání, nevíme co máme dělat. Kontak je JurokD@seznam.cz
17.9.2012 21:23 David
RE: RE: Čistírna odpadních vod Reagovat...
Dobrý den,
podle Vašeho popisu zřejmě v ČOV docházelo k anaerobním procesům (černý zapáchající kal - málo kyslíku). Při novém najetí ČOV je vždy vhodné dovést z jiné fungující čistírny aktivovaný kal, který se z každé čistírny cca 2 x za rok vyváží. Pokud se nejste schopni domluvit s dodavatelem Vaší čistírny pak to zkuste buď na VaKu nebo u jiného provozovatele ČOV. Aktivovaný kal stačí z ČOV odsát do plastové konve cca 300 litrů a vylít do Vaší čistírny. Při novém nabíhání ČOV by měl vzduch běžet cca 15 min a 15 min stát. Po najetí se množství vzduchu zvyšuje cca 30min/30min. V případě že kal začne černat případně zapáchat vzduch pustit 24 hod.

S pozdravem
petr kuda
19.9.2012 11:36 Petr Kuda
Doporučuji projekt ČOV od BP atelier architects s.r.o. www.bparch.cz : Projekt jsem měl do týdne hotov a velká spokojenost.
28.3.2017 12:07 Milan
My jsme prostě zajeli do firmy a oni nám poradili. Doporučuju

http://www.envi-pur.cz/cz/domovni-cistirny-odpadnich-vod/
22.3.2018 15:13 Jan Novák

Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     

Reklama

Firma dne
CRAC, spol. s r.o.
Čisté prostory a HVAC

© MujProjekt.cz