Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
 

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:


Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze


OBECNÍ CESTA Reagovat >>>
Dobrý večer, ráda bych Vám položila dotaz tykající se obecní cesty, která vede k našemu baráku, kde má manžel trvalé bydliště. Cesta je v hrozném stavu, nezpevněná, prašná atd....hlavně bahenitá a v tomto případě se nedá ani vyjet k naší nemovitosti. Je obec povinna cestu opravit? Předem děkuji za odpověď.
18.7.2010 22:20 Tereza Bretová

povinnosti obce Reagovat...
Dobrý den, samozřejmě pokud se jedná o obecní komunikaci, vlastník se o ni starat nějakým způsobem musí. Ale popravdě ... nároky obyvatel často několikanásobně překračují rozpočet obcí. Kdyby obce měly peníze, tak jsou všechny komunikace a chodníky pozlacené. Realita je ale úplně jinde. Určitě to znáte. Neznám bližší situaci, tak nemohu soudit. Vymáhat něco po obci je ale podle mě dost obtížné a málo reálné. Vždyť si vemte jen stav dálnice D1 a to je hlavní tepna republiky. Taky by ji měl mít stát v pořádku a jak to vypadá ... ? Pouze diplomatickým jednáním se něčeho domůžete ... alespoň podle mě.
19.7.2010 13:21 Ing. Michal Majer
RE: povinnosti obce Reagovat...
Dobrý den po přečtení reakce na dotaz musím uznat, že dotazovaná není sama a mě osobně se pění krev v žilách. Máme obdobný problém (300 m od stavby k silnici) ..a mohu říci, že ani diplomatická jednání nepomáhají. Cesta dětí do škol, dospělých do práce ... boty zabahněné .. řidiči autobusů odmítají přepravu. Načež v naší výstavbě nových domů je cesta o to horší, že po ní jezdí kombajny, traktory s vleč. a podobná technická vozidla na svá pole. a né jednou za den. I když by mohlil jezdit naokolo...ale toto je přece kratší cesta. Dotaz na omezující dopravní značku - není čas na hlouposti ! Tato cesta v zimě neudržovaná a když už, tak by vám volant při jízde nafackoval, jak lítá z jedné strany na druhou. Když se setkáte při jízdě autem s traktorem nebo něčím podobným v horší verzi vám traktor přednost nedá a čeká, až zase vycouváte někam do uličky nebo zpět k baráku. Když má dobrý den vyjede na zbahněné pole, aby vás pustil a najede zpět na cestu obalen bahnem, ponechávajíc ho na cestě za sebou. Důvod neúspěchu ?? Starosta obce je sám zemědělec a pro něho je tento problém nepodstatný. Takže jinak...mám nosit starostovi faktury za zničené - znečištěné boty a kalhoty, faktury za opotřebení auta (tlumičů, pneumatik, v zimě nedej bože zničená náprava atd.) protože koukáme, že po dobrém to nepůjde a dovolání nikde. Jak na to ?? Je možné snad podat žádost na jiný útvar či odbor, či podat žalobu ... můžete nám pane inženýre odpovědět, zda něčeho vůbec docílíme ?? Za obyvatele městečka...Jana
19.9.2010 12:01 Jana
nelze rozumně reagovat Reagovat...
Nezlobte se, na tohle neumím rozumně odpovědět. Prostě neznám vůbec podrobnosti. A navíc myslím, že ani zákony či vyhlášky to dostatečně podrobně neřeší. Takže nemůžu napsat: podle §XY je zažalujte.

Na druhou stranu znám i obrácené případy. Někdo si postaví dům za obcí, kde neexistuje (ani neexistoval) příliš kvalitní příjezd, resp. tam vždy byla historicky nezpevněná cesta. Po pár letech nadává na obec, že komunikace je ve špatném stavu a že se nedostane domů autem. Přitom to ten člověk stavěl na místě mimo asfaltobetonové místní komunikace. Nemůže pak chtít po obci, aby svůj roční rozpočet investovala do příjezdu k jedinému domu. To jsem zažil v loňském roce.
19.9.2010 19:56 Ing. Michal Majer
RE: nelze rozumně reagovat Reagovat...
Takže vlastně má obec povinnost na kterou má výmluvu nemáme peníze.. Takže jen díky tomu nemusí dělat nic. A když jsme u to jak to je v zimě ? Má obec povinnost ohnout obecní cestu a chodníky nebo ne ? Nemluvím o 300m ale cca 1km dům tam stojí již x generací takže nejde o žádný rozmar toho že si někdo postavil dům bůhví kde a najednou se mu něco nelibi. A v minulých letech s tím nebyl takový problém jako teď
15.1.2019 7:29 Veronika
RE: RE: nelze rozumně reagovat Reagovat...
Jak mám správně reagovat na internetový dotaz, když neznám detaily? Pravdu můžete mít vy, pravdu může mít obec nebo je pravda někde uprostřed?
Ano, obec by měla udržovat své vlastní komunikace. Na druhou stranu si třeba nastudujte rozpočet obce (příjmovou a výdajovou část), spočítejte si, kolik peněz vychází po odečtení provozních nákladů obce na 1 dům (1 obyvatele). Spočítejte, kolik by stála oprava komunikace (a jistě to není jediná komunikace v obci ve špatném stavu) a navrhněte, jak to má obec udělat, aby nezkrachovala, aby všichni v obci byli spokojeni. Zahrajte si na starostu :) ...
Kritizovat samozřejmě všichni můžeme (obce, města, stát, ...), je ale potřeba předložit nějaké řešení.
Nebráním obecně obce. Starostové jsou šikovní a méně šikovní, někteří jsou úspěšní v získávání dalších financí nad rámec rozpočtu, jiní ne. Jen se snažím, aby se každý na věc díval komplexně.
hezký den
15.1.2019 9:06 Ing. Michal Majer
RE: OBECNÍ CESTA Reagovat...
Dobrý den. Máme stejný problém. Ale ještě horší naše cesta je jen prašná a jezdí se tu jako na hlavní cestě. Máme zničené baráky. Nemůžeme ani na zahradu a bojíme se vycházet z domu jelikož tu jezdí jako blázni. A nikdo to neřeší a pan starosta nás poslal slušně někam. Je tu několik baráku a vedle máme poštu. Taky by mě zajímalo jak to řešit.
29.8.2018 17:08 Jana
Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     
        

ReklamaFirma dne
CRAC, spol. s r.o.
Čisté prostory a HVAC© MujProjekt.cz