Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:

Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze

Změna typu plotu Reagovat >>>
Dobrý den,
prosím o radu. Ve stavebním povolení - rozhodnutí o umístění stavby, máme mj. (dům, garáž..) uvedeno i oplocení, ve znění: ostatní části pozemku (mimo pohledu do ulice) budou oploceny konstrukcí z drátěného poplastovaného pletiva do ocelových sloupků s podezdívkou do výšky max. 1,8m nad upraveným terénem. Nyní bychom však místo plotu drátěného chtěli vzadu na hranici zahrady a obecní cesty postavit plot z betonových dílců do výšky 2m. Nevím, zda můžeme plot vystavět a pak uvést změnu stavby před dokončením nebo jak mám postupovat? Na stavebním úřadě mi řeknou pokaždé něco jiného. Nebo mám žádat sousedy o souhlas stavby plotu, když je již schválen v rozhodnutí stavebního úřadu? (Jde jen o změnu typu a výšky o 20cm). Popř. jak pojmenovat formulář?
Děkuji moc. S pozdravem Martina Pavlačková
5.4.2017 10:44 Martina Pavlačková

RE: Změna typu plotu Reagovat...
Dobrý den,
protože oplocení jako dopravák povoluji málokdy, neznám odpověď z hlavy. Každopádně se jedná o změnu stavby před dokončením. Ta se může dotýkat práv sousedů. Soused může argumentovat, že mu tento plot bude např. stínit. To, že vám SÚ radí pokaždé něco jiného ..... ano, bývá to tak. Osobně bych postupoval tak, že bych oslovil sousedy, ať mi podepíší souhlas s novým typem oplocení a následně bych SÚ požádal o změnu stavby před dokončením. Myslím, že na oplocení dostačuje obecně jen územní souhlas. Takže druhou variantou je vyřídit si úplně nový územní souhlas. Platí ale to, že musíte doložit zejména ty souhlasy sousedů. Ostatní vyjádření podle podmínek v území (pokud např. vede v blízkosti plotu nějaká inženýrská síť, ...)
5.4.2017 23:01 Ing. Michal Majer
RE: Změna typu plotu Reagovat...
Dobrý den všem, mně se tedy poslední dobou zdají něktéré výstřelky, co se týče plotů opravdu přehnané. Lidi zřejmě už nevědí co zvolit, aby to bylo opravdu extra. Já jsem zastáncem těchto klasických plotů http://www.amstor.cz ať už se jedná o živé ploty, nebo betonové. Poslední dobou se mi líbí i dřevěné ploty. Ale je to čistě můj názor:)
14.5.2018 0:05 Milan

Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     

Reklama

Firma dne
CRAC, spol. s r.o.
Čisté prostory a HVAC

© MujProjekt.cz