Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:

Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze

změna stanoveného dopravního značení Reagovat >>>
Dobrý den. Zhruba před osmi lety byla provedena rekonstrukce místní komunikace ve velmi stísněném prostoru historicky postavené čtvrti malých rodinných domků, kde veřejný prostor mezi domy je cca 8 m. Samozřejmě, že projektování rekonstrukce probíhalo při konzultaci s občany v této čtvrti bydlících, aby rekonstrukce proběhla pokud možno v souladu s jejich oprávněnými požadavky a ke všeobecné spokojenosti v rámci daných nestandardních podmínek. A také stavební povolení bylo vydáno na stavbu dle projektové dokumentace, ve které bylo nejenom stavební řešení, ale i stanovení dopravního značení. Tak proběhla i kolaudace stavby. Nyní se někdo z města (nikdo není ochoten sdělit který orgán samosprávy) rozhodl, že požádá o změnu dopravního značení. Je zde značení obytná zóna a také zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy. Město chce zákaz vjezdu odstranit, aby umožnilo v této obytné zóně parkovat obyvatelům přilehlého panelového sídliště. parkovací stání v této zóně je možné jen cca 60 cm od zdí rodinných domů, ve kterých jsou také okna obytných místností. Proto se ptám, jak se můžeme bránit proti zhoršení pohody bydlení? Pod okny mi parkují auta s přilehlého sídliště a já zase hledám místo na parkování na sídlišti. Když potřebuji provést údržbu domu, mnohdy nemohu, protože mi 60 cm od domku stojí cizí automobil z přilehlého sídliště?
24.1.2019 11:39 Brodak

RE: změna stanoveného dopravního značení Reagovat...
Dobrý den,
nenapadá mě nic jiného, než §25 vyhlášky 501/2006 Sb.:
(7) Vzdálenost průčelí budov, v nichž jsou okna obytných místností, musí být nejméně 3 m od okraje vozovky silnice nebo místní komunikace; tento požadavek se neuplatní u budov umisťovaných ve stavebních prolukách řadové zástavby a u budov, jejichž umístění stanoví vydaná územně plánovací dokumentace.

K tomuto paragrafu lze udělit výjimku. S ohledem na vámi uváděnou šířku veřejného prostranství asi jiné řešení není. Pokud byl provoz dříve omezen, dala se výjimka asi akceptovat lépe, než v novém volnějším režimu. Ale detaily neznám ...
25.1.2019 9:00 Ing. Michal Majer

Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     

Reklama

Firma dne
MSM Project s.r.o.
Projekční kancelář v oblasti dopravních staveb.

© MujProjekt.cz