Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
 

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:


Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze


Chodníky jak na horské dráze Reagovat >>>
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda se všechny nové chodníky musí dělat jak horská dráha? (snížení chodníku na úroveň komunikace, a lidé u každého domu chodí nahoru a dolů, když jdete ulicí a absolvujete to 30 x, tak super zážitek). Proč kvůli přejezdu auta na pozemek snižovat chodníky na úroveň komunikace.Proč zohledňovat „pohodlí“ auta, které chodník přejede 2x denně, a ne pohodlí a bezpečnost desítek chodců, kteří po chodníku denně přejdou? Chci zeptat je to nutné nebo to záleží jen na projektantovi, může to Město dělat jako dřív? (jen snížit obrubník) Díky za odpověď.
13.1.2020 14:39 Ondra

RE: Chodníky jak na horské dráze Reagovat...
Dobrý den,
argumenty jste sám napsal. Správné je preferovat plynulou niveletu chodníků a sjezdy pro automobily řešit krátkou rampou na okraji chodníku směrem k "silnici". Alespoň 90 cm chodníku by mělo zůstat v základním spádu do 2%, lépe více. V 80% případů to lze provést a je to zejména na projektantovi. Ve 20% případů tomu brání různé okolnosti (majetkoprávní, výšková návaznost na vjezdové brány apod. I když už jsme v rámci zachování plynulosti dělali i "přizvednutí" brány). Projektant musí přesvědčit zadavatele (obec) o správnosti řešení a někdy ustát až nevybíravý tlak vlastníků nemovitostí, kteří to často vidí jinak. Když už se někde musí provést "velbloudí" chodník, zase to lze provést max. citlivě. Postupné snížení na 2 m místo na 1 m. Alespoň pár cm přizvednout přejezd apod. Další chybou je i to, že v příčném spádu na sjezdu má chodník více než 2%, což je nepřípustné a rovněž nekomfortní. Někdy až nebezpečné (náledí, dítě na odrážedle padá do strany, ...).
13.1.2020 15:37 Ing. Michal Majer
RE: RE: Chodníky jak na horské dráze Reagovat...
Děkuji za odpověď. U nás se preventivně sníží celá šíře chodníku na úroveň silnice (možná to je i jednodušší pro stavební firmu). Místy i u branky pro pěší vchod (invalidi tam nežijí). Takže těch 90 cm není v podstatě nikde. A když, tak nevim jak hodně jsou v reálu 2 %, ale asi bych to neměl nějak zvlášť pocítit. Tady mi místy klouže noha z boty. Ale jak jste psal, spíš by to bylo jen o domluvě s majiteli o zvednutí branky, nebo hlubším výkopu. U když by to bylo dražší o pár desítek tisíc, chodit potom budeme každý den 15 let a více.
14.1.2020 15:42 Ondra
Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     
        

ReklamaFirma dne
CRAC, spol. s r.o.
Čisté prostory a HVAC© MujProjekt.cz