Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
 

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:


Reklama

PIXUPIX - Pixel art obrazy

Diskuze


Příjezdová komunikace Reagovat >>>
mezi pozemkem v mém vlastnictvým /zahrada kterou hodlám oplotit / a sousedovým oploceným pozemkem je proluka 3,5 m.Další soused hodlá v této proluce vybudovat příjezdovou komunikaci na svůj pozemek kde chce stavět rodinný domek. Pozemek pro příjezdovou cestu je ve vlastnictví města.My s tím nesouhlasíme protože zůžení 3,5 m je v zatáčce a nevíme jak by se tam vytočily nákladní automobily při dopravě materiaálu na stavbu.Rovněž sousededův plot je na vrcholu svahu a tak má obavy se sesuvů půdy.Podotýkám že k pozemku soseda který chce stavět je i jiná vhodnější přístupová cesta..Dá se s tím něco dělat?
2.10.2020 16:44 Dvořák

RE: Příjezdová komunikace Reagovat...
Dobrý den,
je dnes v proluce oficiálně komunikace (místní, účelová?) v pasportu komunikací obce? To by trochu mohlo hrát roli. Jinak v diskusích je tohle mnohokrát řešeno. Výklad vyhlášky 501/2006 Sb. z pohledu šířky veřejných prostranství se sice občas na stavebních úřadech liší u "stávajících" komunikací, ale v principu by měla být šířka mezi ploty minimálně 6,5 nebo 8,0 m (jednosměrná komunikace/obousměrná). Přístup pro HZS, otáčení vozidel HZS (podle délky slepé ulice), .... Nemohu odpovědět víc konkrétně, neznám situaci, dopravní návaznosti v území.
hezký den
4.10.2020 11:31 Ing. Michal Majer
RE: RE: Příjezdová komunikace Reagovat...
Zdravím , v proluce asi 3,5 m není ani místní nebo účelová.komunikace. Jedná se o zemědělskou půdu. Děkuji.
8.10.2020 12:44 Dvořák
RE: RE: RE: Příjezdová komunikace Reagovat...
Tak podle mých zkušeností taková stavba legislativně neprojde. Snad jen v případě, že stavba RD by byla do 50 m od stávající pozemní komunikace.
16.10.2020 14:37 Ing. Michal Majer
Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     
        

ReklamaFirma dne
Radim Prusek
Naše společnost Vám nabízí kompletní projekční a inženýrskou činnosti v oblasti pozemního stavitelství včetně autorizace© MujProjekt.cz