Úvodní strana
      Katalog firem
      Inzerce
      Diskuze
      Zákony
      Web zdarma
      Ceník
      Odkazy
      Kontakt
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Novinky na e-mail
Přihlaste se k odběru novinek

Hledat firmu
podle názvu nebo činnosti:

Diskuze

souhlas sousedů se stavbou Reagovat >>>
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kterých sousedů potřebuji přesně souhlas, pokud se chystáme rozdělit stávající pozemek rocičů na dvě poloviny a na jedné z nich vystavět nový rodinný dům? Sousedit tak budeme z jedné strany s rodiči, z druhé strany jsou sousedi a další sousedi pak přes cestu.
Další dotaz se vztahuje ke stavbě jako takové; ráda bych věděla, jak daleko od plotu musí stavba být?
Děkuji mockrát za Vaši odpověď.
18.5.2004 8:04 Eva Kožíšková

Re:souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Asi vás odkáži na Stavební zákon 50/1979 kde tyto problémi jsou řešeny... vím, že se vám asi nebude chtít vše číst, ale nahlédněte do obsahu... Dále se podívejte do vyhlášky 137/98 O obecně technických požadavcích na výstavbu... Myslím, že na vaše dotazy najdete odpověd. Pokud by jste něčemu v předmětném zákonu a vyhlášce nerozuměla, milé rád vám vše vysvětlím! :-)
2.7.2004 6:31 Miroslav Sázovský
RE: Re:souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den,i já jako mnoho ostatních bych vás chtěl požádat o nějaký vzor pro souhlas sousedů se stavební úpravou mé nemovitosti.
Předem děkuji za odpověď.
4.8.2007 18:30 Jiří Klepetko
RE: RE: Re:souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Prosím o nějaký vzor pro souhlas sousedů na stavbu kůlny na mém pozemku
Děkuji
23.9.2009 20:23 Dana Vaněčková
Prosím o nějaký vzor pro souhlas sousedů na stavbu kůlny na mém pozemku
Děkuji
23.9.2009 20:23 Dana Vaněčková
Dobrý den, prosím vás o vzor pro souhlas sousedů ke stavebnímu povolení na rodinný domek.
11.5.2011 14:24 Podlipská Hana
stačí si diskusi přečíst Reagovat...
Přečtěte si diskusi a najdete ji ....
13.5.2011 12:20 Ing. Michal Majer
RE: RE: RE: Re:souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Prosím o zaslání formuláře souhlasu sousedů se stavbou,děkuji
11.6.2014 19:42 Jana Kučerova
RE: Re:souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den, mohla bych požádat o zaslání předlohy k souhlasu souseda ke stavbě domu? Velice děkuji
9.10.2013 17:01 Hana Jurásková
stačí dočíst diskusi ... Reagovat...
http://www.ulozto.cz/9275305/souhlas-sousedu-1-doc
http://www.ulozto.cz/9275306/souhlas-sousedu-2-doc
10.10.2013 14:03 Ing. Michal Majer
RE: stačí dočíst diskusi ... Reagovat...
Dobry den chci se zeptat.pred rokem jsme ppstavili psi kotec o velikosti4x3 metry.po roce to zacalo sousedce vadit protoze jeji pritel nam.naboural opily plot byl souzen a musel skodu zaplatit.ted prisla s tim ze na kazdou stavbu i kadibudku musime mitnpovoleni ci souhla sousedu pokud je 3 m od plotu.je to ve vjezdu jakoby k domu o siri asi 5 metru.kotec s boudou nema pevne betonove zaklady ppze 4 desky a jinak to jsou lesenove trubky osazene drevem.neprekracuje 4x4 jako pergola nema pevne zaklady nic.ted chce aby jsme boudu zlikvidovali i s kotcem a stale si stezuje na psa ze steka to je na vesnici bezne.vcera ale zacala vyhrozovat ze pokud pes neptestane stekat do dvou tydnu da nas k soudu...co mame delat?
11.9.2014 12:41 leony
psí kotec Reagovat...
Dobrý den,
Rozhodnutí o umístění stavby nevyžadují stavby do 25 m2, pokud jsou 2 m od společných hranic se sousedy (podrobněji §79 stavebního zákona 183/2006 Sb.). Podle §103 nevyžadují stavby, které NESLOUŽÍ k ustájení nebo chovu zvířat ohlášení nebo stavební povolení. To jen stručně výtah z legislativy. Trochu si to pročtěte a budete v obraze (zákon najdete na internetu, je dostupný zdarma). V tomto státě budete za chvíli potřebovat stavební povolení i na ptačí budku a bude muset splňovat nějakou směrnici či normu EU :) ...
19.9.2014 14:48 Ing. Michal Majer
souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den,
mohli byste mi prosím poslat nějaký mustr, co má obsahovat (jak má vypdat) souhlas sousedů se stavbou.

Děkuji za zprávu.
P. Zíková
18.6.2007 11:52 Petra Zíková
RE: souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Poslal jsem vam neco mailem .....
19.6.2007 9:49 Ing. Michal Majer
RE: RE: souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den, mohl bych Vás také požádat o nějaký vzor žádosti o souhlas sousedů se stavbou? Předem děkuji.
19.6.2007 15:07 Štěpán Řezáč
RE: RE: RE: souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den, mohl bych Vás také požádat o nějaký vzor žádosti o souhlas sousedů se stavbou? Předem děkuji.
17.5.2009 18:03 Štefan
dobrý denmohu se zaptat zda vám někdo poslal nějaky vzor pro souhlas sousedu se stavbou? pokud ano mohl by jste mi jej zaslat. děkuji petra
17.3.2011 20:41 petra
souhlas sousedů se stavbou RD Reagovat...
Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o nějaký vzor pro souhlas sousedů se se stavbou RD.
Předem děkuji za odpověď.
S přání příjemného dne
Vocásková
23.8.2007 17:09 Vocásková Eva

prosím o zaslání formuláře souhlasu sousedů se stavbou.Předem vám děkuji
13.2.2008 8:43 blanka kostakova
souhlas ke stažení Reagovat...
Dobry den, souhlas muzete napsat volnou formou, napr. zde ke stazeni:
http://www.mujprojekt.cz/cz/img/souhlas_souseda.rtf
Hlavne at obsahuje text kdo presne s cim souhlasi :o)
13.2.2008 9:37 Ing. Michal Majer
RE: souhlas ke stažení Reagovat...
Dobrý den,
je pravda, že stačí vlastníky sousedních pozemků pouze informovat o plánované výstavbě RD (např. dopisem s dodejkou - červenýxzelený pruh) a tím pádem nemusím shánět přímo podpis od každého zvlášť??
Pokud ano, jak dlouhou dobu od přijetí zásilky mají na reakci - případné námitky???
Předem děkuji za odpvěĎ
1.8.2011 1:14 Horáková
informovaní sousedů Reagovat...
Podle mě tohle nestačí. Ale záleží také na tom, o jaké povolení se jedná (jaký stupeň dokumentace). Tohle si ověřte opravdu na stavebním úřadě pro konkrétní případ. Zákon je sice jen jeden, ale výklady se někdy liší.
7.8.2011 21:35 Ing. Michal Majer
Dobrý den, mohla bych poprosit rovněž o zaslání vzoru souhlasu sousedů se stavbou. Děkuji. Křížová
29.4.2009 7:46 Křížová
Dobrý den, mohla bych Vás také požádat o nějaký vzor žádosti o souhlas sousedů se stavbou? Předem děkuji.
18.2.2008 12:24 Matisová Jana
vy me zkousite? Reagovat...
Vy me zkousite, ne? :o) Takze potreti v teto vetvi diskuse pisu odkaz na vzor ke stazeni:
18.2.2008 13:41 Ing. Michal Majer
RE: vy me zkousite? Reagovat...
Ve vzoru je Souhlasím/Nesouhlasím. Co když soused nesouhlasí s výstavbou rodinného domu? Jak dále postupovat ? Děkuji Jirka
3.5.2010 7:55 Jirka
soused nesouhlasí Reagovat...
To už se domluvte na stavebním úřadě. Ten vyhodnotí, zda nesouhlas souseda je oprávněný nebo ne.
3.5.2010 10:52 Michal Majer
Souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den,

mohu Vás požádat o poskytnutí nějakého vzoru souhlasu souseda se stavbou?

Děkuji

Tamara Koutná
1.4.2008 11:07 Tamara Koutná
RE: Souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den,

mohu vás požádat o poskytnutí nějakého vzozu souhlasu sousedu s vybudováním střešních oken.

Děkuji
Polišenská
28.8.2008 17:11 polisenská
souhlas Reagovat...
V diskusi najdete odkaz na vzor ke stažení. Stačí přepsat volně text kdo s čím souhlasí (prostě jinak formulovat) a hotovo.
29.8.2008 7:43 Ing. Michal Majer
RE: souhlas Reagovat...
Vážený pane,žádám Vás o zaslání vzoru souhlasu sousedů se stavbou.Děkuji. Korf Jindřich
14.7.2011 17:41 Jindřich Korf
RE: souhlas Reagovat...
Vážený pane,žádám Vás o zaslání vzoru souhlasu sousedů se stavbou.Děkuji. Korf Jindřich
14.7.2011 17:41 Jindřich Korf
Prosím Vás nemohl byste mi také zaslat nějaký mustr pro vyjádření sousedů ke stavbě rodinného domu, jež by sluužilo jako podklad pro st. řízení? Předem děkuji
17.4.2009 16:22 Miroslav Volf
dobry den prosim vas mohl by jste mi poslat nejakej vzor jak by mel vypodat souhlas sousedky se stavbou pergoly 2 metry od jejiho plotu dekuji Turkova
7.11.2011 8:40 eva turkova
I já musím poprosit o pomoc.Potreboval bych souhlas sousedů se stavbou. Zadný formulár jsem zatim nenasel.
Děkuji
Pavel Tucek

22.6.2007 12:51 Pavel Tucek
Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila rovněž o zaslání formuláře "Souhlasu sousedů se stavbou".
Děkuji Vám za Váš čas a kladné vyřízení.
S přáním pěkného dne
Jana Popelková
12.9.2007 15:02 Popelková
Dobrý den, protože se množí požadavky o zaslání vzoru souhlasu souseda se stavbou, ukládám jednoduchý vzor na adresu
(stačí zkopírovat do adresního řádku prohlížeče a soubor se nabídne ke stažení). V podstatě je nutné v souhlasu přesně specifikovat kdo s čím souhlasí. Lze napsat volnou formou, zdůraznit důležité věci atd. Do přílohy je vhodné zkopírovat např. situační řešení stavby apod.
25.9.2007 9:13 Ing. Michal Majer
Moc děkuji za poskytnutou předlohu.
1.11.2007 12:01 Radka Nováková
Dobrý den,prosím Vás o radu:chci provést nadstavbu skladu nad garáží.Žádala jsem sousedy o vyjádření-4 sousedi souhlasí ajeden mi napsal,že nesouhlasí,protože cituji:"zastínění skleníku a tím zvýšení vlhkosti a chladu za vybudovaným objektem na mém pozemku."Podle mého je to však nepravdivé,protože garáž tam již stojí a v žádném případě nadstavba nemůže stínit.Soused má hned u této garáže jabloně,které mi ničí střechu garáže a ucpávají mi okapy,a spadaná jablka mi ničí zámkovou dlažbu-tyto fleky nejodu ničím odstranit ,nadstavbou bych tento problém vyřešila.Jeho skleníček je vzdálen od garáže více jak 4m a po smrti jeho matky v něm nic nepěstuje.Dělá to naschvál-mohu se nějak bránit,nebo doplatím na škodolibost a zatrpklost souseda.Děkuji mnohokráz za radu.
21.12.2007 13:59 SARKA
Dobrý den, jen stručně:
zasínění se dá podle mě prokázat jednoznačně (orientace stavby vzhledem k jihu a pohybu slunce). Námitky souseda nemusí stavební úřad nutně uznat za objektivní. Napadaná jablka ..... to tuším může řešit občanský řád.
22.12.2007 14:07 Michal
Podle mě záleží,jak to posoudí úředníci na stavebním úřadě.Nám řekli,že by soused musel mít připomínky technického rázu,jinak mu nic jinýho neuznají.Zastínění skleníku bych vůbec neřešil,navíc se to dá spočítat.. Zkuste se zajít zeptat na stavební úřad,jestli vůbec jeho souhlas potřebujete.. Hodně štěstí..
6.1.2008 20:03 Josef
Hezký den,problém se sousedem ,který neustále měnil svůj názor na stavbu garáže na mém pozemku znám.Je to hlavně věcí a na posouzení stavebního úřadu ,který má pravomoc rozhodnout i proti takovým věčným stěžovatelům.Jsme na svém pozemku a máme právo si stavět podle pravidel co potřebujeme...hezký den držím palce..jiří
21.1.2010 20:56 skabrada.j
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o vzor dopisu - souhlas sousedů se stavbou. Vím, že jste vložil odkaz do jedné z odpovědí, ale bohužel nemůžu odkaz otevřít.

Předem Vám moc děkuji.
Přeji krásný den.
Michaela Dudlová
9.5.2008 9:15 Michaela Dudlová
Dobrý den,
nemohu nalézt Vámi výše avizovaný vzor souhlasu sosusedů....., můžete mi prosím pomoci? A dále bych se chtěla víceméně pro porovnání zeptat na Váš názor zda se projekt na přístavbu 2 místností za 41.000,- Kč pohybuje v cenové úrovni v oblasti služeb, kterými se také zabýváte. (v ceně je pouze elektroprojekt, statika, požární zpráva, radon. průzkum) Nám se tato cena totiž zdá přehnaná.
Děkuji.
1.12.2008 8:17 Hana Svobodová
souhlas je zde Reagovat...
vzor je na adrese:
Cenu projektu neposoudím, pokud máte pochybnosti, nechte si zpracovat konkurenční nabídku od jiné firmy. Důležité je, zda je v ceně inženýring, zaměření stávajícího stavu apod. Neznám složitost zadání, ani nejsem stavař.
1.12.2008 10:34 Ing. Michal Majer
Souhlas se zbouráním stavby Reagovat...
Dobrý večer,
poradíte mi, zda je nějaký rozdíl mezi souhlasem se zbouráním a výstavbou stavby? Slyšela jsem, že se tam musí uvést, že tam nejsou žádné společné nosné zdi atd.je k tomu také nějaký mustr?
Moc děkuji
9.8.2011 21:03 Iva Procházková
Dobrý den, mohli by jste mi prosím Vás také zaslat tento mustr. Předem děkuji.

Jana Matisová
18.2.2008 11:48 Matisova Jana
prosím jestli jste obdržela nějaký formulář pro souhlas souseda se stavbou, prosím pošlete mi jej. děkuji coufalová
26.5.2008 19:30 Ladislava coufalová
Dobrý den, prosím o zaslání vzoru souhlasu sousedů se stavbou garáže. Děkuji
20.7.2009 10:44 Olga Kovaříková
ke stažení zde Reagovat...
(zkopírovat adresu do adresního řádku prohlížeče)
21.7.2009 12:49 Ing. Michal Majer
Dobrý den . Mám stejný problém , můžete mi prosím zaslat tento mustr také ? Děkuji Petr
21.7.2009 21:17 Petr Kudlička
Dobry den,mohu Vas poprosit tez o zaslani nejake predlohy ,,souhlas sousedu se stavbu,,?Velice dekuju Karel Fazekas ( karelfazekas@gmail.com)
26.1.2010 17:18 Karel Fazekas
Ježiš lidi čtete to vůbec, odkaz pro souhlas sousedů se stavbou, je tady asi milionkrát, divím se, že už Vás pan Majer neposlal dávno do patřičných míst.
3.6.2010 11:19 Ivana
Dobrý den,
mohli byste mi prosím poslat nějaký vzor, co má obsahovat (jak má vypadat) souhlas sousedů se stavbou? Děkuji

23.10.2010 15:10 Stanislav
Dejte si tu praci Reagovat...
Dobry den,
dejte si tu PRACI a prectete si diskusi. Kdyz to udelate, zjistite, ze je tu nekolikrat napsano, kde se da jednoduchy vzor stahnout.
25.10.2010 10:18 Ing. Michal Majer
Dobrý den, žádám Vás o radu: mám moznost koupit stavebni pozemek, proluka mezi domy - siře cca 9m...Vybrali jsme si projekt domu o šíri 8,5m aby se na pozemek vesel..Nasledne jsme zasli na stavebni urad zeptat se co budeme potrebovat a jak postupovat dale...Pani nam odpovedela, ze o pozemek jiz zajem v minulosti byl a ze na zaklade vyjadreni sousedu nelze udelit STAVEBNI POVOLENI..
Je mozne ze by nam neudelili STAV.POVOLENI pouze na zaklade nesouhlasu souseda? - pri splneni vsech stavebnich norem?
Dekuji za odpoved MARTIN SOUKUP
13.2.2008 14:36 Martin Soukup
vzdálenost staveb Reagovat...
Dobrý den, záleží s čím soused nesouhlasil. Pokud se jedná o řadovou zástavbu, tak by teoreticky neměl problém nastat. Pokud se jedná o samostatně stojící domy, jsou stanoveny odstupové vzdálenosti mezi nimi. Pokud je nesplníte, neměl by vám stavbu úřad povolit, protože nebude v souladu s příslušnou vyhláškou. Bez bližších podrobností nelze odpovědět jinak, než takto obecně. Není dobré kupovat stavební pozemky aniž by člověk ověřil, zda něco nebrání stavbě (a to nemusí být jen soused, ale i jiné okolnosti).
13.2.2008 15:11 Ing. Michal Majer
RE: vzdálenost staveb Reagovat...
Dobry den, predem dekuji za odpoved...O radovou zastavbu se nejedna. Jsou to pozemky podel silnice, kde se nachazi samostatne stojici rod. domy. Vedle posledniho domu [na okreji obce] je ona stav. parcela o kterou mame zajem [sire cca 9m] a dale je pole kde by nemel byt problem se souhlasem souseda...Ale druhy soused nechce o stavbe slyset. Dum ma postaven zhruba na stredu sveho pozemku a oklo ma zahradku a travnik, ktery je ohranicen plotem...
Zajimalo by mne jake jsou odstupne vzdalenosti a jak se to meri?, od domu nabo hranice pozemku?..dekuji
16.2.2008 14:01 Martin Soukup
vzájemná vzdálenost domů a hranic Reagovat...
Od 1. ledna 2007 platí §25 vyhlášky č. 501/2006 Sb. Vzdálenost mezi rodinnými domy, mezi kterými je volný prostor, nesmí být menší než 7 metrů (ve zvlášť stísněných územních podmínkách 4 metry. Vzdálenost RD od společných hranic pozemků nesmí být menší než 2 metry. Vnější hrany pochozí plochy rodinného domu, jako jsou terasa nebo balkon, která je nad přilehlým terénem výše než 2 m, musí být nejméně 3 m od hranice sousedního pozemku. Vyhlášku najdete např. zde: http://www.mvcr.cz/sbirka/2006/sb163-06.pdf
16.2.2008 15:02 Ing. Michal Majer
Dobrý den,
chci se zeptat - v KN jsem si našel adresy vlastníků sousedních pozemků a všechny obeslal, ale jeden dopis se vrátil s tím, že je "adresát neznámý" (pozemek je v Praze a majitel je z Brna). Bude to stačit SÚ pro ohlášení stavby takhle? Nevím jak se dá soused jinak sehnat - je to rozparcelované pole určené k zástavbě domky, ale kde ještě nikdo nebydlí....
24.4.2008 16:59 Tomáš Jirásek
Fakt nevím, možná bude dost záležet na posouzení úřadu, zda si bude myslet, že stavbou ovlivníte nebo neovlivníte právě toho souseda (třeba že mu nezabráníte vstupu na pozemek apod.). Ale když je neznámý .... Kamarád teď má horší případ. Na výpise je napsána jako adresa majitele pozemku "Německo" :o). Takže majitelovo jméno je známo a země taky .... Prý má hledat!
25.4.2008 9:17 Ing. Michal Majer
Dobrý den. Mohla bych vás požádat o vzor souhlasu sousedů se stavbou RD. Děkuji
19.6.2008 10:26 Lenka
zde uz ponekolikate:
21.6.2008 23:33 Ing. Michal Majer
<a href="http://www.mujprojekt.cz/cz/img/souhlas_souseda.rtf ">http://www.mujprojekt.cz/cz/img/souhlas_souseda.rtf</a>
16.9.2008 9:17 Rampouch
Na strance odkazu neni vubec zrejme o jak vysokou stavbu se jedna kolik pater bude mit nebo jen garaz jak daleko bude zdalena od meho pozenku atd.
Nerad neco podepisuji a potom si tam postavi co chce a ja to podepsal
17.3.2011 11:46 Vladimir Petrik
trochu individualni cinnosti Reagovat...
Prece nebudu do vzoru popisovat stavbu, kdyz nevim o jakou jde. To si tam musite dopsat sam, je tam odkaz na vykresovou dokumentaci (dopsat cisla vykresu atd.). Ta dokumentace bude prilohou tohoto souhlasu a mela by byt podepsana take. Popis musite take dopsat sam (nebo ten, kdo to chysta). Nekdo stavi garaz, nekdo mrakodrap. To uz je kazdeho vec, co si tam dopise. Prilohou muze byt situace stavby, situace katastralni, pohledy, rezy (dle gusta). V mem prispevku ze 13.2.2008 je napsano: Hlavne at obsahuje text kdo presne s cim souhlasi. Klidne to napiste na 10 stran.
17.3.2011 13:16 Ing. Michal Majer
Souhlas sousedů se zateplením stavby Reagovat...
Koupili jsme starší domek, který stojí na hranici pozemku souseda. Domek při rekonstrukci chceme zateplit a chceme proto požádat souseda o povolení možnosti provedení zateplení a o dočasné využití jeho pozemku k realizaci. Zateplení předáhne cca 10 cm do pozemku souseda. Rekonstrukci budeme provádět na ohlášku. Můžete nám prosím poskytmout vzor potřebné dohody. Děkuji.
6.10.2008 21:52 Jan Smrž
Dobrý den, prosím Vás, je někde možné najít formulář ohledně souhlasu souseda se stavebními pracemi na jeho pozemku, jedná se o připojení kanalizace a veřejného osvětlení. S pozdravem M. Mrázek
15.9.2010 10:24 Miroslav Mrázek
Dobrý den, ráda bych se zeptala na tento problém - ke stavbě se získalo povolení všech sousedů, ale při realizaci se stavba posunula v rohu asi o půl metru blíž k hranici pozemků, to napadla sousedka před kolaudací. Sama však svůj pozemek celoročně nevyužívá, usedlost zdědila a nevyužívá, domluva s ní není, nechala si spravit od nás okap apod. ale vyjít vstříc nám nechce. Stavba je stále na našem pozemku, v ničem jí nebrání, ani na jedná z obou stran nejsou okna. Je nějaká možnost přece jen kolaudovat?
2.10.2010 15:06 Vendula Kneslová
záleží na vzdálenosti Reagovat...
Podle mě záleží na skutečné vzdálenosti od sousedního pozemku a domu. Zda je v souladu s příslušnou vyhláškou nebo ne. Pokud je dle vyhlášky, myslím, že sousedka nemá šanci příliš reklamovat pozici a úřad stavbu zkolauduje. Pokud není v souladu, je to mnohem horší. Vyhláška 501/2006 Sb.
3.10.2010 10:22 Ing. Michal Majer
15.12.2010 16:03 Hunal
bez komentare Reagovat...
17.12.2010 9:41 Michal Majer
vzory žádostí Reagovat...

odkazy na vzory žádostí k souhlasu sousedů k územnímu řízení. Na stavebním úřadě vše bez problému prošlo.
7.6.2011 16:01 Josef Laštovička
PROSÍM O ZASLÁNÍ VZORU, JAK BY MĚL VYPADAT SOUHLAS SOUSEDŮ
SE STAVBOU
Děkuji
Hajflerová
12.1.2011 15:38 Hajflerová
Více v diskuzi Reagovat...
Dobrý večer, pokud si pročtete diskuzi nad vámi dříve, než položíte dotaz, určitě zjistíte, kde je vzor smlouvy uložen ke stažení. Je to na této stránce asi 9x uvedeno (odkaz ke stažení). S pozdravem Majer.
12.1.2011 20:35 Ing. Michal Majer
RE: Více v diskuzi Reagovat...
Dobrý den, vybrali jsme se dům, proběhlo územní řízení, ale měli jsme nečekané finanční výdaje a rozhodli jsme se postavit menší dům a nechceme podstupovat znovu územní řízení z časových důvodů a byli jsme obeznámeni, že stačí se stavebním úřadem sepsat veřejnoprávní smlouvu, ale pro tuto potřebujeme souhlasy všech zúčastněných ovšem nikdo nám již nedokázal říci jak by tento souhlas měl vypadat. Můžete poradit??? Vlastně jde pouze o změnu projektu....
Díky za info Katka
22.3.2011 16:45 Kateřina Houdková
RE: RE: Více v diskuzi Reagovat...
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda je souhlas sousedů omezený nějakou dobou platnosti. A pokud ano, tak jakou.
Děkuji za informaci!
Eva
26.7.2011 16:16 Eva
doba platnosti Reagovat...
Pokud není v souhlasu doba platnosti uvedena a sousedé se nemění, tak podle mě souhlas k dané věci platí teoreticky neomezeně.
27.7.2011 9:59 Ing. Michal Majer
Zbourání stavby Reagovat...
Dobrý večer,
poradíte mi, zda je nějaký rozdíl mezi souhlasem se zbouráním a výstavbou stavby? Slyšela jsem, že se tam musí uvést, že tam nejsou žádné společné nosné zdi atd.je k tomu také nějaký mustr?
Moc děkuji
9.8.2011 21:07 Procházková
dotaz Reagovat...
Dobrý den, několikrát Vás lidi v dotazech žádali o souhlas sousedů. Problém je, že formulář, který jste tam několikrát uvedl je "Souhlas se stavbou na sousedním pozemku", takže to není to, co lidi potřebují a o co Vás žádali. Mohl by jste tedy prosím poslat Souhlas sousedů se stavbou (na pozemku žadatele souhlasu, tzn., když chci něco postavit na vlastním pozemku). Předem MOC děkuji Přeji pěkný den Liliana
1.12.2011 7:29 Lilu
vzory jsou v pořádku Reagovat...

Ale ty vzory jsou v pořádku. Vy chcete stavět na svém pozemku. Tzn., že souhlas se stavbou podepíše váš soused (aby stavební úřad věděl, že mu to nevadí). Ten soused s tím musí souhlasit. No a pro souseda jste přece vy také "soused" - sousední pozemek. On soused podepisuje, že souhlasí s vaší stavbou na vašem pozemku. Ale pro něj je to sousední pozemek. Když se nad tím zamyslíte a najdete správnou logiku, bude vám to hned jasné.
1.12.2011 14:15 Ing. Michal Majer
Dořešuji pronájem pozemků, které chci využít k soukromému ustájení koní. Bude se jednat o stavbu dřevěného přístřešku a dřevěného ohradníku. Potřebuji vzor souhlasu majitelů sousedních parcel a budouv k účelu využití pronajatých pozemků. Můžete mi něco takového zaslat? Předem děkuji
21.9.2011 15:14 Ondřej
souhlas sousedů se stavbou garáže
14.10.2013 9:04 Poláková Marie
Dobrý den,

souhlas sousedů dle platné legislativy včetně způsobů získání vyjádření sousedů naleznete zde:
http://stavebni-rizeni.cz/poradna/formular-souhlas-sousedu-stavebni-povoleni-ohlaseni/
24.2.2014 20:55 Tomáš
Dobrý den,máme pozemek,kde jsou již hotové základy.Stavbě jsme se ted nemohli rok věnovat, nicméně nyní jsme přišli vše zkontrolovat i zjistili,ze nás soused,který začal stavbu po nás si na svém pozemku provedl úpravy se kterými nesouhlasí me.Bez našeho vědomí na hranici pozemku postavil vysokou betonovou opěrnou stěnu a k teto si navsil hlínu,aby si svůj pozemek vyrovnal.ten je totiž ve svahu.prevyseni na hranici pozemku bude tudíž i vice,jak tři metry oproti předchozímu stavu... Prosím,doporucte další postup. Dekuji
13.5.2015 8:52 Renata Gecaskova
Další postup: Navštívit stavební úřad a požádat je o sdělení, na základě jakého povolení takto stavebník postupuje a zda se nejedná o černou stavbu. (Chtějte vidět dokumentaci té stavby, vyjádření apod.) To by pak musel SÚ nařídit její odstranění. Pokud stavebník povolení má, zeptat se, proč jste nebyli účastníky řízení v případě, kdy se vás taková stavba bytostně dotýká. Takovou změnu výšky terénu nelze dělat bez povolení, natož oplocení.
13.5.2015 9:11 Ing. Michal Majer
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký souhlas použít na půdní výstavbu domu o čtyřech bytových jednotkách. Potřebuji nějaký souhlas než celý projekt začnu realizovat a financovat. Předem děkuji za Vaši odpověď Tereza C.
19.8.2015 10:15 Tereza C.
RE: RE: RE: RE: souhlas sousedů se stavbou Reagovat...
Dobrý den,
nechci vás kárat, ale proč přidáváte dotaz do téhle nepřehledné větve diskuse? :) Opět odpovím tak jak umím na základě vašeho velmi stručného dotazu:
Určitě budete potřebovat spoustu souhlasů, vyjádření a povolení. Ale ani nepíšete jestli se jedná o váš dům, zda se bude střecha zvedat atd. atd. Určitě ale změníte vzhled stavby. Takže to vidím na klasické územní řízení a dále dle pokynů stavebního úřadu. Souhlasy ostatních budete potřebovat podle toho, jaké jsou majetkoprávní vztahy k nemovitosti a v jejím okolí. Napadají mě hasiči. Zadejte to komplet projektantovi ať vše vyřídí.
pěkný den
24.8.2015 18:18 Ing. Michal Majer
stavba na hranici pozemku Reagovat...
Dobrý den, chceme stavět na hranici pozemku se sousedem dvojdomek. Z dovolením bych Vás chtěla požádat o nějaký vzor jak by měla dohoda se sousedem vypadat. Děkuji za Vaši reakci. S pozdravem E.
6.1.2016 21:07 Eliška
Dobrý den, rád bych se připojil s dotazem, kdy musím mít povolení od sousedí při stavbě pergoly. Na http://www.homezin.cz/media/jak-postavit-pergolu jsem se dočetla, že při velikosti pergoly větší než 25m2 je nutná ohlašovací povinnost, to je mi jasné. Ale ráda bych se ještě zeptala, jak blízko u plotu mohu stavět, abych nenarušila sousedovo právo. Děkuji.
5.9.2016 19:15 Tomáš

Prohledat celý MujProjekt.cz nebo světový web
Google     

Reklama

Firma dne
Master Design s.r.o.
Moderní architektonické studie a projekty rodinných domů na míru parcelám i klientům. Architektonický ateliér s působností po celé ČR nabízející služby architekta, projektanta a designéra. Architekti-Projektanti Praha, Brno, Ostrava.

© MujProjekt.cz